24 серпня 2022: чого остерігатися українцям у цей день
Життя

24 серпня 2022: чого остерігатися українцям у цей день

24 серпня 2022 День Незалежності України. Росія стягує ракети. До чого готуватися українцям та як поводитися. Прогнози політологів.

24 серпня 2022 року буде відзначатися День Незалежності України. Але не варто забувати й про 23 серпня – День Прапора України. Тому росія активно готується до цих свят уже зараз.

Чого варто остерігатися українцям

Наразі відомо, що велика кількість ракет стягується до кордонів з Україною. Аналогічна ситуація спостерігається на території Білорусі – там їх накопичують протягом тривалого часу.

Наскільки реальною є загроза масового ракетного удару по території України наразі сказати важко. Можливо, ситуація створюється для тиску на Україну, або ворог намагається швидко поновити запаси техніки, раніше знищеної нашими HIMARS. Проте зайва обережність ніколи не завадить.

Як поводитися громадянам у період з 23 по 25 серпня 2022

Оскільки у ці дні можливий підвищений рівень небезпеки, тому потрібно максимально уважно слідкувати за подіями та дотримуватися правил:

  • Не ігнорувати повітряну тривогу – обов’язково щоразу йти до укриття та перечікувати її там;
  • Не наближатися до військових об’єктів;
  • Не відвідувати місць масового скупчення людей, цим самим не утворювати натовп;
  • Не підходити та не відвідувати адміністративних будівель;
  • Перебувати у режимі підвищеної готовності до будь-яких подій, поставитися максимально серйозно до сигналів у ці дні.

Які прогнози політологів

Політолог Микола Давидюк зазначає: «Цитуючи одного з дипломатів, який нещодавно сказав, що Путін зациклений на Україні, тому уявіть, наскільки він буде злим і агресивним в День нашої незалежності. Тому, дійсно, можуть завдати ударів, надіємось, що не завдадуть, точно готові наші ПВО, готові наші протиповітряні системи, але до громадян велике прохання бути обережними, тому що небезпека буде всюди, вона буде просто нависати у повітрі, потрібно бути до цього готовим».

Також політолог Олег Жданов висловив припущення, що 24 серпня 2022 ворог може завдати масований ракетний удар по всій території України з трьох боків: росії, Білорусі та акваторії Чорного моря.