Пенсія військовослужбовців: що змінилося в нарахуваннях
Економіка

Пенсія військовослужбовців: що змінилося в нарахуваннях

Пенсія військовослужбовців. Хто є учасником бойових дій. Які будуть доплати до пенсії. Пенсія для військовослужбовців з інвалідністю 2022.

Пенсія військовослужбовців матиме певні особливості. Учасники бойових дій матимуть пільги.

Хто відноситься до категорії учасників бойових дій

Учасниками бойових дій є люди, які брали участь у виконанні бойових обов’язків, пов’язаних із захистом Батьківщини, у різних підрозділах Збройних Сил України. Також сюди входять партизанські загони та підпілля, яке функціонує, та входить до переліку, визначеного Кабінетом Міністрів України.

Якою буде пенсія військовослужбовців

Розмір пенсії буде коливатися в залежності від того, скільки років становить страховий стаж, а також від розміру заробітної плати, яку людина отримувала в той час.

Доплати до пенсії

Учасникам бойових дій будуть нараховані такі доплати до пенсій:

  • прожитковий мінімум для осіб, які втратили працездатність, буде підвищений на 25% (станом на 1 серпня такий мінімум 2027 грн);
  • виділяється фіксована цільова допомога розміром 40 грн;
  • адресна виплата у розмірі, що не вистачає до мінімальної пенсії – 210% прожиткового мінімуму, який зафіксований для осіб, що втратили працездатність.

Нарахування пенсій

  1. Чоловіки, що мають не менше 25 років стажу роботи, з який не менше 12 років і 6 місяців становить військова служба, можуть вийти на пенсію та отримувати її у розмірі 50% від зарплати, яку отримував на службі. За кожен повний рік роботи після 25 років стажу буде доплата у розмірі 1% від зарплати за кожен подальший рік.
  2. Час проходження служби, коли військовослужбовці брали участь в АТО/ООС у режимі бойових дій, зараховується на пільгових умовах до стажу: один рік рахуватиметься за три.
  3. У розмір пенсії враховується військове звання, військовий стаж, надбавку за вислугу років.
  4. Максимальний розмір пенсії не повинен перевищувати 70% від заробітної плати, яку отримував військовослужбовець. Розмір максимальної пенсії військовослужбовця становить 20930 грн.

Яка пенсія у військовослужбовців, які отримали інвалідність

Якщо внаслідок бойових дій людина, яка брала в них участь, отримала травму, що призвела до інвалідності, то пенсійні виплати будуть такими:

  • І група – 5025 грн;
  • ІІ група – 4610 грн;
  • ІІІ група – 4396 грн.

Також передбачено механізм їхньої подальшої індексації.