Виплати для тих, хто прихистив ВПО, збільшать вдвічі
Економіка

Виплати для тих, хто прихистив ВПО, збільшать вдвічі

Виплати для тих, хто прихистив у своїх будинках ВПО. Яка сума виплат, що змінилося. Коли зміни наберуть чинності.

Виплати для тих, хто безкоштовно прихистив ВПО, є і зараз. Проте у зв’язку з тим, що скоро розпочнеться опалювальний період, їх вирішили збільшити.

Для кого призначена виплата

Виплата стосується людей, які прихистили в своїх домівка внутрішньо переміщених осіб з тимчасово окупованих територій, деокупованих та із зон проведення бойових дій.

Яка сума виплат

За кожну переміщену особу господар дому отримуватиме близько 900 гривень, у той час, як раніше ця сума дорівнювала 450 грн. Закон вступає в силу з 1 жовтня 2022 року. Також під час опалювального періоду за кожну ВПО доплачуватиметься по 900 гривень додатково.

Зміни до порядку компенсацій витрат за внутрішньо переміщених осіб уже розміщені в програмі «Прихисток», яка успішно функціонує.

Хто здійснює цю виплату

Товариство Червоного Хреста за домовленістю з Кабінетом Міністрів України буде фінансувати усі витрати, пов’язані з проживанням та розміщенням внутрішньо переміщених українців.

Коли зміни наберуть чинності

Ірина Верещук зазначила, що 6 вересня 2022 буде підписаний меморандум, а з 1 жовтня 2022 року усі постанови будуть прийняті та вступлять у дію. Тому господарі, які прихистили ВПО, будуть отримувати виплату по 900 грн за кожного ВПО вже починаючи з 1 жовтня 2022 року.

Варто звернути увагу, що виплати для ВПО за програмою єПідтримка тепер будуть доступними не для всіх громад.