Допомога від Acted: хто та як отримає 6600 грн
Економіка

Допомога від Acted: хто та як отримає 6600 грн

Допомога від Acted для ВПО в Україні. Що за організація, хто зможе отримати виплату. Куди звертатись за фінансовою допомогою для ВПО.

Допомога від Acted – спеціальний проєкт, створений з метою допомоги внутрішньо переміщеним особам на території України. На цей вид фінансових виплат зможуть претендувати у першу чергу ВПО з областей, що найбільше постраждали від війни. Про це детальніше нижче.

Acted – що це за організація

Acted – це Відокремлений підрозділ іноземної неурядової організації, із заступником директора якої 08 серпня 2022 Мінсоцполітики підписало Меморандум про взаєморозуміння.

Це французька організація, штаб-квартира якої розміщена в Парижі. Заснована в 1994 році та увесь цей час дотримується чіткої політики недопущення дискримінації та підтримки прозорості у всьому. В Україні почала розвиватися з 2015 року, підтримуючи людей зі Сходу України. З 24 лютого розширила зону допомоги та надає підтримку усім людям, які постраждали в гарячих точках України.

Хто зможе отримати допомогу від Acted

Фінансова допомога буде надаватися ВПО, які виїхали або перебувають на тимчасово окупованих територіях та в зонах бойових дій.

На початковому етапі запровадження виплат, їх зможуть отримати представники таких областей:

  • Харківська;
  • Херсонська;
  • Донецька;
  • Дніпропетровська;
  • Миколаївська.

Як отримати допомогу ВПО від Acted

Для того, щоб отримати цю фінансову виплату, не треба ніде додатково реєструватися. Достатньо подати заявку на порталі єДопомога: https://edopomoga.gov.ua

 Усі дані звідти потрапляють у єдину базу, звідки Міжнародні програми виплат отримують інформацію, кому саме потрібна допомога.

Згідно з положеннями підписаного Меморандуму, програма допомоги від Acted зможе охопити 10000 осіб з найуразливіших категорій суспільства, їм і буде виплачена одноразова допомога у розмірі 6600 грн (розрахована по 2200 на місяць, але видається одразу за три, тобто одразу 6600 грн).

Також фінансову допомогу можна отримати від “Українських Сестер”.