Купити гречку
Економіка

Подорожчання та дефіцит гречки: чим замінити гречану кашу

Користь гречаної крупи. Ціна гречки в Україні, чим можна замінити гречану кашу в період дефіциту та значного подорожчання крупи.

Купити гречку в АТБ можна за ціною в 99.90 грн за кілограм. Зрозуміло, що не кожен ладен собі дозволити таку розкіш. Але в чому головна цінність гречки та чим її можна замінити? Про це поговоримо нижче.

Користь гречаної крупи для людини

Гречка – це універсальна крупа, у якій міститься надзвичайно велика кількість корисних мікроелементів та вітамінів. У цьому продукті є складні вуглеводи, які насичують організм людини калієм, магнієм, цим самим зміцнюючи нервову систему. Гречка допомагає вивести зайві токсини, містить багато білка.

Чому виник дефіцит гречки

Середня кількість споживання гречки в Україні за рік – приблизно 140 тисяч тонн. Але українці вирощували на своїх полях лише половину, іншу частину раніше закуповували в росії. Зараз немає цих постачань, а українська гречка ще не достигла. Новий урожай буде у вересні, але через його невелику кількість ціна буде значно вищою.

Чим замінити гречку

Оскільки ситуація на поличках магазинів доволі нестабільна, варто подумати, якою доступною крупою замінити гречку, щоб і надалі отримувати максимум користі від вживання.

  1. Можна придбати гречку, але смакувати її в поєднанні з іншими крупами, так її вистачить на довше. Цікавими будуть такі мікси: гречка з рисом, булгуром, пшоном, вівсянкою. Можна проекспериментувати та обрати варіант, який найбільше припаде до смаку.
  2. Замінити гречану крупу вівсянкою. Ця каша також дуже корисна та багата на вуглеводи. Але найкраще обирати необроблену крупу, яку треба варити, а не просто запарювати. Тоді користі від неї буде значно більше.
  3. Замість гречки вживати більше пшона. Оскільки пшоняні зерна теж не піддаються обробці, отже, така каша буде містити багато корисних речовин.
  4. Доповнити раціон свіжими овочами та фруктами. Зараз сезон усього свіжого, тому треба запасатися вітамінами.
  5. Картопля теж може стати гарною заміною гречці. Особливо у печеному та вареному вигляді, у поєднанні з духмяними травами та рибою.

Смакуйте крупи та овочі в різному вигляді та будьте здоровими!