Здорожчання продуктів: прогноз росту цін на 2023 рік
Економіка

Подорожчання продуктів: прогноз росту цін на 2023 рік

Подорожчання продуктів у 2023 році. Ріст інфляції в Україні. Ріст вартості кави. Який продукт не дорожчатиме у 2023 році.

Подорожчання продуктів стало дуже відчутним цього року. Як повідомляє Держстат, протягом 2022 року найбільше здорожчали овочі – на цілих 115%. Друге місце у рейтингу найдорожчих продуктів посіли крупи, які зросли в ціні на 80%.

Коли буде подорожчання продуктів

Уряд прогнозує ріст інфляції на 30% з початку 2023 року. Саме тому вартість продуктового кошика зростатиме стрімкіше. Експерт у сфері економіки Олег Пензин прогнозує збільшення вартості стандартного продуктового набору до кінця року на 40%. Наразі простежується ріст вартості олії – вона зросла у ціні на 47%, хліб та інші види випічки здорожчали на 37%, вершкове масло – на 25%, м’ясо – на 20%.

 Також збільшилася середня вартість кави – неврожай та засуха на плантаціях негативно вплинули на кількість, та, відповідно, ціну кавових зерен.

До кінця поточного року прогнозують подальше подорожчання продуктів. Проте, наприклад, дорогу гречку можна замінити іншими продуктами, отримуючи таку ж кількість корисних речовин.

Який продукт не здорожчає у 2023 році

Експерти дають позитивний прогноз лише щодо курячих яєць: в Україні наразі достатня кількість виробництв, які забезпечують країну цим продуктом харчування. До того ж, через ускладнений експорт зараз прослідковується їхнє перевиробництво. Тому ціна яєць на полицях магазинів повинна залишатися незмінною.

Також не прогнозують росту ціни на сіль, адже тепер її добувають у достатній кількості. Нагадаємо, що у Закарпатській області видобуватимуть сіль з Бурштинського родовища.