Закарпатська сіль може стати великою підтримкою українських сольових запасів. Саме там винайдене нове родовище та планує розгорнутися виробництво великої кількості солі.
Де видобуватиметься закарпатська сіль
Родовище солі розташоване на території Бурштинської громади Тячівського району. Проводитиме роботу з видобутку солі планує ТОВ «Катіон інвест». Зараз уже ведуться підготовчі роботи до початку видобутку: будуються під’їзні дороги, закуповується сучасне обладнання, робиться розмітка майданчиків для буріння, уже облаштовані робочі місця для працівників. Про це повідомив голова Закарпатської ОВА Віктор Микита.
Скільки солі можна буде отримувати щомісячно
Родовище солі в Бурштині дозволить видобувати близько 150 тисяч тонн на місяць. Адже саме у цьому родовищі виявлено великі залежі солі – до 500 метрів у глибину. Діставати сіль будуть через бурові свердловини з поверхні землі.
Якої якості буде сіль з Бурштинського родовища
Перший видобуток закарпатської солі планується через 6 місяців. Спочатку це буде технічна сіль, яка використовується для посипання дороги взимку. Потреби України – до 450 тонн технічної солі на весь зимовий період, тому це родовище зможе задовольнити потреби країни на 100%. Після розвитку інфраструктури родовища в Бурштині там можна буде добувати і харчову сіль.
Керівництво області зазначає, що надали інвесторам найсприятливіші умови для швидкого розвитку та максимального видобутку солі для населення. Адже найбільший постачальник солі «Артемсіль», виробництво якого розташоване в місті Соледар на Донеччині, припинив свою діяльність внаслідок російської агресії на території України та через постійні ворожі обстріли підприємства.