Іпотека під час війни: хто зможе оформити житло під 3%
Економіка

Іпотека під час війни: хто зможе оформити житло під 3%

Іпотека під час війни. Хто та коли зможе отримати доступну іпотеку під 3% на 20 років. Яке житло можна буде отримати.

Іпотека під час війни стане доступнішою для деяких категорій громадян. Уряд уже затвердив перелік професій, працівники яких зможуть подати заявку на оформлення іпотеки під 3% на 20 років. Такі можливості люди зможуть отримати за програмою «Доступна іпотека», ініційованою президентом України Володимиром Зеленським.

Хто зможе отримати іпотеку під час війни

Отримати іпотеку на пільгових умовах під 3% на 20 років, сплативши одразу 20% від загальної суми покупки зможуть такі категорії громадян:

  • Військовослужбовці;
  • Медики;
  • Науковці;
  • Вчителі та педагогічні працівники.

Коли можна отримати такий вид іпотеки

Видача іпотечних кредитів такого типу вступає в силу з 1 жовтня 2022 року.

Що входить в програму «Доступна іпотека»

Міністерство економіки зазначає, що керівництво вищеназваних категорій працівників зможуть компенсувати людям початковий внесок та частину самого кредиту за кошти держбюджету. Після доопрацювання цієї програми, вона стане доступною для всіх людей, які мають не більше 52,5 м² + 21 м² на кожного члена сім’ї. Іпотека під час війни та допомога з її виплатою допоможе частково вирішити проблему з нестачею житла, допоможе повернути українців, що втратили будинки та виїхали з держави.

Яке житло можна буде придбати в рамках програми

 Програма «Доступна іпотека» дозволить придбати житло до 52,5 м² загальної площі + 21 м² на кожного члена сім’ї. В обласних центрах можна буде придбати квартири в будинках, які експлуатуються не більше 10 років. Вартість житла повинна бути такою ж, як її оцінили працівники банку або спеціальні оцінники.

Кожен будинок чи квартира за цією програмою буде застраховано від випадкового знищення та пошкодження у розмірі повної вартості житла. Оформити заявку на отримання доступної іпотеки під час війни можна буде на порталі Дія.