Малосольні огірки є одним з найпопулярніших видів закруток. За їхній солодкуватий пряний присмак їх полюбляють їсти і дорослі, і діти. Тому рецепт смачних малосольних огірків – нижче.
Як приготувати пряні малосольні огірки
Для цього рецепту достатньо буде двох теплих літніх днів – і вже можна насолоджуватись малосольними огірками.
Інгредієнти для приготування пряних огірків (на банку 3 л):
- 1 кг дрібних огірків;
- 20 г морської солі;
- 1 літр мінеральної негазованої води;
- 10 зубчиків часнику (середніх);
- 1 перець чилі;
- гілочки селери (за бажанням)
- 1 столова ложка меду;
- 10 горошин чорного перцю;
- 1 стебло з квітками кропу
- 5 листочків смородини;
- 1 середній лист хрону.
Спосіб приготування:
- Для початку треба розрахувати порції та кількість необхідних інгредієнтів. Далі дібрати банки та гарно їх простерилізувати.
- Підготувати огірки: добре промити та обрізати з обох боків краї. За бажанням, огірки можна залишити цілими.
- Притиснути гострий перець ножем, щоб він тріснув. Повністю розрізати не треба, тріщини вистачить для розповсюдження смаку та аромату в банці.
- Приготувати розсіл: для цього змішати сіль та теплу воду, щоб вона там добре розчинилася. Додати трави та спеції, залишити охолонути до кімнатної температури.
- Викласти огірки в банки, попередньо на дно покласти хрін, кріп та листя смородини. Додати мед, часник, селеру та перець, залити охолодженим розсолом.
- Прикрити зверху кришкою (але не закривати!), дати настоятися за кімнатної температури 2 доби. Якщо після цього часу на поверхні з’являться маленькі бульбашки – значить, огірки вже можна спробувати на смак. Вони повинні бути солодкувато-кислуваті. Якщо вони ще недостатньо проквасились, у них мало кислинки – залишити ще на одну добу (якщо температура прохолодна, то процес проквашування може затримуватись, це нормально).
- Якщо смак повністю задовольняє – перекласти банку з огірками у холодильник, щоб вони не перекисли. Тримати там їх можна досить довго.
Рецепт маринованих малосольних огірків на зиму
Інгредієнти на банку 2 л:
- 10 середніх огірків;
- Кілька стеблин селери;
- 4 зубчики часнику;
- 1 корінець хрону очищений або 1 лист хрону;
- 1 стручок гострого перцю, очищений від насіння;
- кріп (невеликий пучок або 1 парасолька);
- петрушка (невеликий пучечок);
- 1 ч. л. коріандру:
- 2 ч. л. насіння фенхелю;
- 2 ч. л. чорного перцю горошком;
- 1 ст. л. солі;
- 1 л води.
Спосіб приготування:
- Простерилізувати банки. Промити огірки та зелень.
- Покласти на дно кожної банки листя селери або смородини. Туди ж додати корінь або листя хрону.
- Викласти огірки вертикально, хвостики можна не обрізати – так вони будуть більш хрумкими. Додати половинку гострого перцю.
- Приготувати розсіл: у каструлю налити літр води, додати чорний перець горошком, кріп, петрушку, часник, сіль, другу половинку гострого перцю, коріандр. Довести суміш до кипіння та вимкнути. Дати настоятися та охолонути до кімнатної температури.
- Охолодженим розсолом залити огірки, впевнитися, що усі спеції потрапили у банки, а не залишилися на дні каструлі. Огірки повинні бути повністю покритими розсолом. Щільно закрити банку кришкою та залишити бродити у темному місці на 4-10 днів (залежно від температури приміщення).
- Кожен день відкривати кришку, щоб виходило повітря з банки, яке там виділяється під час бродіння. На 4-5 день можна пробувати огірки на смак, і коли вони будуть достатньо ароматними та малосольними, їх можна перекласти у холодильник або прохолодне місце. Зберігати можна і в погребі протягом кількох місяців. Варто звернути увагу, що треба робити, щоб не вибухали закрутки.
Смачного!