Зелений чай або кава однозначно підвищує бадьорість. Але у складі кожного напою є речовини, які по-різному впливають на організм. Про користь чаю та кави, їхні властивості – далі.
Що краще бадьорить: зелений чай або кава
Одна порція кави може містити від 40 до 100 мг кофеїну (залежно від міцності кави). У той же час, чашка зеленого чаю, об’ємом 240 мг, міститиме близько 30 мг кофеїну. Упродовж доби людині варто вживати не більше 400 мг кофеїну, щоб не нашкодити здоров’ю. Здавалося б, що вигідніше випити чашку кави та одразу отримати більшу порцію бадьорості. Але є один нюанс: від кави людина отримує різкий сплеск бадьорості, який так само різко зникає. А від чайного кофеїну бадьорість зростає поступово, не перевантажуючи нервову систему.
Користь зеленого чаю
Зелений чай – це здорова заміна шкідливим енергетикам. Його склад містить не лише кофеїн, який підвищує бадьорість та працездатність, а й вітаміни групи В (які дуже добре підтримують нервову систему), а також антиоксиданти, мінеральні солі, поліфеноли (запобігають деформації суглобів, підтримують гарний стан хрящів). Зелений чай відомий своїми бактерицидними властивостями, він зменшує запах з рота, адже вбиває всі бактерії там, а також допомагає схуднути, оскільки прискорює обмін речовин.
Найкращий вид зеленого чаю
Вчені стверджують, що усі сорти зеленого чаю є корисними, однак найкориснішим називають зелений порошкоподібний чай, відомий під назвою «матча». Саме він містить найбільшу кількість антиоксидантів. Також вважається, що матча здатна запобігати утворенню ракових клітин та добре знімає запалення в організмі.
Як правильно заварювати зелений чай
Є два головних правила, як не треба заварювати чай. Знаючи їх, жодних проблем більше не виникне.
- Ніколи не заливати чай окропом. Краще не дати чайнику закипіти та цією водою запарити чайне листя, або, якщо чайник уже закипів, то трішки зачекати, щоб це не був крутий окріп.
- Не залишати надовго запарюватися чай. Досить 5 хвилин, щоб корисні речовини просочилися у воду. Далі з чайного листя починають вивільнятися речовини, які можуть нашкодити печінці у великій кількості.