28 липня – День Української Державності
Життя

28 липня – День Української Державності

День Української Державності 28 липня. Чому 28 липня вихідний та які ще свята припадають на цей день.

28 липня – офіційне державне свято, оскільки Верховна Рада України встановила, що у цей день щороку відзначатиметься День Української Державності. 31 травня 2022 законопроєкт про встановлення святкового дня підтримали 257 депутатів.

Згідно з законом, 28 липня буде вихідним днем, але у мирний час.

Відповідно стаття 73 Кодексу законів про працю була доповнена відомостями про нове державне свято. Але нагадаємо, що під час воєнного стану державні свята не є вихідними днями.

Чому саме 28 липня

Під час святкування 30-ї річниці Незалежності України у серпні 2021 року, президент Володимир Зеленський урочисто проголосив заснування нового свята – Дня Української Державності. Символічним стало те, що 28 липня відзначається День хрещення Русі-України Володимиром Великим та День князя Володимира.

24 серпня 2021 року Володимир Зеленський підписав указ №423 про створення нового державного свята. Наступного дня вніс відповідний законопроєкт у парламент та позначив його як терміновий. Але Верховна Рада України підписала закон про затвердження Дня Української Державності аж на третій місяць повномасштабного вторгнення росії на територію України.