Допомога Нідерландів: як підтримують українських біженців
Туризм

Допомога Нідерландів: як підтримують українських біженців

Допомога Нідерландів українським біженцям. Куди звернутися за допомогою. Житло в Нідерландах, фінансова підтримка, освіта та робота.

Допомога Нідерландів просто надзвичайна – вони максимально підтримують українських біженців. Яким чином та які саме категорії громадян отримують допомогу – про це нижче.

Куди звернутися за допомогою в Нідерландах

Біженці з України, які переїхали в Нідерланди, можуть звернутися в фонд «Нідерланди для України» – там займаються питанням розселення українців, надання їм роботи та освіти для дітей. Також у місті Роттердам є «Український дім», у якому можна отримати консультативну допомогу, зустрітися з іншими українцями.

Де можуть жити біженці в Нідерландах

Для біженців передбачені спеціальні будиночки, куди їх можуть поселити. Також можна піти жити в нідерландську сім’ю – деякі не проти прийняти у себе людей з України. Жити можна навіть в каютах кораблів, які пришвартовані біля берега – вони великі та просторі.

Фінансова допомога від Нідерландів

Країна виділяє фінансову допомогу для українців, проте поділяє її на спеціальні категорії:

  • якщо людина проживає у місці, яке їй виділила мерія та забезпечена харчуванням, то додатково отримує 55 євро на місяць;
  • для людей, що проживають у місцях, виділених мерією, але не забезпечені харчуванням, виплата складає 305 євро на місяць:
  • біженці, які проживають у сім’ях нідерландців, отримують 575 євро на місяць.

Мова в Нідерландах

Для того, щоб порозумітися з місцевими мешканцями, достатньо мати хоча б середній рівень володіння англійською.

Як знайти біженцям роботу в Нідерландах

Зареєструвавшись, кожен може отримати спеціальний номер, за яким надходитимуть пропозиції роботи. Вони не завжди за спеціальністю, проте можна навчитися та працювати офіційно.

Освіта для біженців

У Нідерландах безкоштовна освіта в школах та дитсадочках, матеріали для навчання також видають. Біженців приймають без проблем, мова викладання – нідерландська.

Місцеві мешканці гарно ставляться до українців, співчувають їм та допомагають, чим можуть. Нідерландці мають схожий менталітет на наш, тому добре розуміють українців.