Прихисток в Ірландії: як там допомагають біженцям з України
Туризм

Прихисток в Ірландії: як там допомагають біженцям з України

Прихисток в Ірландії для українців. Які види допомоги доступні, де знайти житло, школи та садочки українцям в Ірландії.

Прихисток в Ірландії став доступним для багатьох українців. Ба більше, зустрічають біженців відкрито та допомагають майже в усьому. Про можливості для українців в Ірландії поговоримо нижче.

Які види допомоги доступні українцям в Ірландії

  • Українці мають право на працевлаштування;
  • Право на безоплатну медичну допомогу;
  • Право на безкоштовну середню освіту;
  • Соціальний захист, інформаційна підтримка.

Де можна знайти прихисток в Ірландії

Часто українцям пропонують пожити у своїх будинках самі ірландці. Також отримати житло можна з допомогою Червоного Хреста, проте цей процес іноді дещо затягується довгим збором необхідних документів, різними перевірками. Питаннями проживання біженців також займається місцева влада – можна звернутися та отримати допомогу. Але процес пошуку житла може ускладнити наявність домашніх улюбленців – не всі мають бажання, щоб у їхньому будинку чи квартирі жила тваринка.

Вартість оренди житла в Ірландії

Орендувати житло в Ірландії швидко буде проблематично, оскільки є велика черга з бажаючих. Винайняти кімнату з одним ліжком можна за 600€, а будиночок або квартиру – не менше 3000 €.

Робота в Ірландії для біженців

Дуже зручно, що наразі є сайт від ірландського посольства та  кризового центру  з усіма вакансіями для українців. Також є телеграм-канали з пропозиціями роботи для кожного міста.

Щоб отримати бодай якусь роботу, потрібно знати англійську мову на середньому рівні та мати РСС номер, який видають після реєстрації в програмі тимчасового захисту.

Найбільшим попитом користуються фахівці зі сфери краси (майстри манікюру, нарощування вій, корекції брів і т. д.), також багато вакансій для покоївок, інженерів, будівельників, кухарів. Зарплата коливається від 10 до 14 € за годину праці.

Чи доступні школи та садочки для українців

Усі школи в Ірландії надають безкоштовну освіту та матеріали для цього. Але шкільна програма відстає від української на 2 роки, варто це враховувати. Щодо садочків, то тут ситуація гірша, оскільки їх мало та майже всі вони є приватними, а отже, платними. У Нідерландах зі школами та садочками ситуація простіша.