Спас 2022: традиції на Медовий, Яблучний та Горіховий Спас
Життя

Спас 2022: традиції на Медовий, Яблучний та Горіховий Спас

Спас 2022. Коли Медовий, Яблучний та Горіховий Спас. Які традиції на Спаса, що освячувати в церкві у ці дні.

Спас 2022, серед яких Медовий, Яблучний та Горіховий, відзначатимуться православними християнами в серпні. Вони складають цикл з трьох великих свят, з якими пов’язано багато прикмет, повір’їв та традицій. Саме в цей час люди починають заготівлю продуктів на зиму. Коли свято кожного Спаса, які традиції та що нести до церкви у ці дні – про це детальніше нижче.

Медовий Спас 2022

Медовий Спас у 2022 році припадає на 14 серпня. Його ще називають Маковія, Перший Спас або Мокрий Спас. За традицією, у цей день освячували в церкві мед та вважали, що він має цілющу силу, оздоровлює організм. Також у цей день можна їсти різні страви з медом, або у склад яких він входить – той, хто з’їсть шматочок страви з освяченим медом, буде весь рік здоровим. На Першого Спаса було прийнято купати тварин, а також вважалося, що після цього дня літо йшло на спад, погода в серпні щодень ставала прохолоднішою.

Що нести в церкву на Медовий Спас

На Маковія освячують мед, пироги з маком, різні лікувальні букети з трав (з материнки, соняшника, рути, калини). Вважалося, що такі обереги мають чудодійну силу протягом усього року. У цей день заборонено освячувати вироби з м’яса, алкоголь (крім сухого вина) та гроші.

Коли Яблучний Спас 2022

Другий Спас припадає на 19 серпня. Яблучний Спас називають ще Другим Спасом та Великим Спасом. У цей день святкується ще одне велике православне свято – Преображення Господнє.

Що освячують на Яблучний Спас

На Другий Спас прийнято нести у церкву свіжі яблука, сливи, іншу городину, горіхи, цілющі трави, пироги з яблуками. Також, за традицією, варять узвар. Є така прикмета: якщо на Великий Спас перше освячене яблуко буде солодким, то і рік буде добрим.

Традиції на Горіховий Спас

Третій Спас буде 29 серпня. У народі його ще називають Малим Спасом, Холщовим Спасом, Холодним Спасом, Хлібним Спасом та Спасом на полотні. У цей день прийнято починати збирати урожай лісових горіхів та вперше їх спробувати на смак. Є прикмета, що якщо людина на Третій Спас знайде подвійний горіх, то її супроводжуватиме удача весь рік.

Що треба освятити на Горіховий Спас

Господині в переддень свята напікають хліб, пироги та готують іншу випічку з борошна нового врожаю, додаючи горіхи. Зранку кошики зі свіжою випічкою, горіхи несуть освячувати в церкву, після цього пригощають один одного, бажаючи миру, здоров’я та благополуччя.