Український куліш – традиційна страва козаків, тому така популярна та одна з найвідоміших українських страв. Як приготувати справжній куліш в сучасних умовах – про це нижче.
Чому куліш – така особлива страва
Цю страву готували козаки в казанах на вогнищі, серед поля або лісу. Тому вона виходила дуже ароматною, а особливі інгредієнти робили її дуже смачною та ситною, адже козакам потрібно було багато сил та енергії для боротьби з ворогом. Тому і їжа потрібна була відповідна. Куліш був відомою стравою також серед чумаків та селян, які тяжко працювали на полі.
Рецепт українського куліша
Кожен українець повинен хоч раз у житті спробувати цю національну страву, адже вона виходить дійсно смачною
Для приготування куліша знадобиться:
- Просо – 200 грам
- Часник – 3 шт.
- Оливкова (або соняшникова) олія – 50 грам
- Морква – 2 шт.
- Цибуля – 1 шт.
- Біле вино – 100 мл.
- Помідори – 2 шт.
- Бульйон – 200 мл.
- Копчена паприка – 1 ч. л.
- Каперси – 50 грам;
- Яблучний оцет – 70 грам
- Солоні огірки – 2 шт.
- Грецькі горіхи – 30 грам
- Зелень за смаком;
- Перець мелений, сіль, цукор – за смаком.
Спосіб приготування куліша
- Нарізати часник навпіл, прогріти сковорідку з олією.
- Одну морквину нарізати на 8 частин, іншу – дрібними кубиками. Цибулину подрібнити на 4 частини. Овочі обсмажити на сковорідці. Коли вони будуть достатньо обсмаженими, додати паприку.
- Продовжуючи обсмажувати, додати вино, добре перемішати. Воно повинно випаруватись. Додати розрізані навпіл помідори, засипати в сковорідку пшоно.
- Налити бульйон, додати сіль, перець, накрити кришкою, щоб тушкувалось далі. Через 15 хвилин дістати помідори, моркву та інші овочі, які були нарізані великими шматками. Їх окремо подрібнити у блендері, щоб вийшла паста. Цю томатну основу вилити назад у ємність, в якій готується куліш.
- Додати сіль та цукор, залишити варитись, щоб рідина випаровувалась. Але куліш повинен вийти консистенцією не густою, а як томатний суп, тобто, рідкуватою.
- Якщо пшоно готове, то зняти куліш з вогню, залишити остигати. У холодну страву додати оливкову олію, зелень, оцет, солоні огірки, за смаком сіль та цукор.
- Добре перемішати, прикрасити каперсами та волоськими горіхами. Можна подавати до столу. Також дуже цікавим смаком відрізняється український суп таратута, який обов’язково треба спробувати.
Смачного!