Навчальний рік 2022 -2023 під час війни: онлайн чи офлайн
Життя

Навчальний рік 2022-2023 під час війни: онлайн чи офлайн

Навчальний рік у школах 2022-2023. Як будуть працювати школи під час війни. Умови навчання офлайн. Навчання на окупованих територіях.

Новий навчальний рік, попри війну в Україні, школи та інші навчальні заклади готуються розпочинати вчасно. Як це відбуватиметься –розберемося нижче.

Коли розпочнеться новий навчальний рік 2022-2023 у школах

Навчальний рік 2022-2023 розпочнеться не 1 серпня, як говорили раніше, а з 1 вересня і триватиме до 30 червня 2023 року. Це офіційно затверджено постановою Кабінету Міністрів України.

Як будуть працювати школи з вересня

Міністр освіти України Сергій Шкарлет зазначив, що у зв’язку з великою перервою у навчанні, учні України дуже скучили да очними уроками. Тому в тих регіонах, де це буде відносно безпечно, буде запроваджене навчання у школах офлайн. Але задля цього у школах обов’язково повинні бути укриття, які відповідатимуть стандартам безпеки ДСНС. Тому наразі відбувається аудит усіх можливих шкіл, поки що відповідають нормам 23% бомбосховищ.

Також обов’язковою умовою очного навчання буде те, що під час тривоги усі учасники навчального процесу повинні будуть спускатися в укриття. Уроки, за змоги, там можна буде продовжувати, але повернутися до класу буде можливим тільки після оголошення відбою тривоги.

Форма організації навчання, чи то онлайн, чи офлайн, буде визначатися кожною громадою самостійно, з огляду на безпеку кожної території.

Що робити, якщо місця в укритті недостатньо

У разі, якщо в бомбосховищі недостатньо місця для одночасного перебування усіх учнів та учителів, у таких закладах може бути запроваджено навчання за змінами. Так вийде безпечно розділити всіх дітей на групи протягом місяця або навіть семестру.

Вибір для батьків в новому навчальному році

Варто звернути увагу на той фактор, що батьки зможуть самостійно вирішувати, у якому форматі навчатися дитині. Це не повинно бути колективне рішення, кожен вирішує сам за свою дитину. Навіть якщо вийде так, що половина класу захоче навчатися офлайн, а половина – онлайн, то сформують дві відповідні групи з різним розкладом.

Навчання в школах на тимчасово окупованих територіях

Звичайно, на територіях, де зараз більш напружена ситуація, на тимчасово окупованих територіях та там, де активно ведуться бойові дії, навчання офлайн у новому навчальному році поки не можливе. Це пов’язане з відсутністю безпеки, самих шкіл та ще великою кількістю проблем, адже деякі регіони мають пошкоджену інфраструктуру, тож можуть мати подальші проблеми з опаленням.

Проте буде навчання онлайн, де всі учні зможуть отримати знання, головне, щоб був стабільний доступ до інтернету. Такий формат роботи повинен бути затверджений кожним засновником закладу освіти та погодженим з керівником адміністрації.